پیش نیازهای یادگیری برنامه نویسی اندروید

در این مقاله آموزشی که در اختیار شما قرار دارد تلاش داریم تا مقدماتی که برای یادگیری برنامه نویسی اندروید نیاز است را بررسی کنیم. سایت سورس آباد با ارائه این مقاله آموزشی رایگان سعی دارد تا شما را با پیش نیاز برنامه نویسی اندروید یعنی زبان جاوا آشنا کند. در این مقاله آموزشی شما با عملگرها، آرایه ها و بسیاری از مفاهیم اولیه در زبان برنامه نویسی اندروید آشنا خواهید شد. سایت سورس آباد منبع معتبری برای دریافت آموزش های رایگان در این زمینه می باشد که می توانید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

برنامه نویسی اندروید Android

با توسعه روز افزون جوامع امروزی و گسترش استفاده از موبایل، این نیاز که هر سایتی باید یک اپلیکیشن داشته باشد به شدت احساس می شود. بسیاری از سایت های بزرگ، سعی دارند تا از طریق اندروید کار خود را بسط دهند. اندروید در واقع یک سیستم عامل بسیار رایج است که بر روی بسیاری از دستگاه های الکترونیکی مانند گوشی های هوشمند، تبلت و … اجرایی می شود.

چرا یادگیری زبان جاوا الزامی است؟

همانطور که در سایر مقاله های سایت سورس آباد اشاره کردیم، مبنای اصلی برنامه نویسی اندروید، به زبان جاوا برمی گردد. شما برای اینکه بتوانید به راحتی در حوزه اندروید کار کنید باید بر مفاهیم اصول و اساسی این زبان تسلط پیدا کنید. شما نمی توانید بدون یادگیری Java Core به سرعت به سراغ برنامه نویسی اندروید بروید. چرا که این مباحث پر از مفاهیمی هستند که شما بدون مطالعه قبلی از آن ها سردر نمی آورید. بنابراین برای ساخت یک اپلیکیشن با قابلیت های مناسب باید از دانش کافی برخوردار شوید.

زبان برنامه نویسی جاوا Java

لزوم یادگیری XML

در کنار یادگیری جاوا، شما باید به آموزش زبان XML نیز بپردازید. این زبان برای گسترش دادن اپلیکیشن ها استفاده می شود. همچنین شما از طریق این برنامه قدرتمند می توانید رابط کاربری مناسبی برای اپ خود طراحی نمایید. همانطور که می دانید وجود یک UI مناسب می تواند تاثیر زیادی در جذب مخاطب داشته باشد. XML یک زبان برنامه نویسی است که شما در ابتدای کار باید آموزش های مربوط به آن را پشت سر بگذارید تا بتوانید یک اپلیکیشن خوب بسازید.

زبان برنامه نویسی ایکس ام ال XML

همانطور که گفته شد برای تولید یک اپلیکشین ایده آل باید به دو زبان Java Core و XML تسلط پیدا کرده باشید. سوال مهمی که در این میان به وجود می آید این است که در یادگیری این زبان ها، ضرورت یادگیری کدام مباحث بیشتر است و کدام مباحث کاربرد بیشتری در برنامه نویسی اندروید دارند. سایت سورس آباد در ادامه تلاش کرده تا این مفاهیم را به شما معرفی نماید.

شیء گرایی

در زبان برنامه نویسی جاوا مباحث متنوعی وجود دارد. در این میان مبحث شیء گرا بودن بسیار با اهمیت است. در برنامه نویسی اندروید نمی توانید این موضوع را حذف نموده و از یادگیری آن صرف نظر نمایید. به این برنامه نویسی شیء گرا OOP نیز گفته می شود و شامل زیرعنوان هایی مانند انتزاع، ارث بری، اشیاء و کلاس، کپسوله سازی، اینترفیس می باشد.

بحث شی گرایی در اندروید

اصول کلیدی جاوا

در این بخش شما باید بسیاری از مبانی اولیه جاوا را بیاموزید و با عمده اصطلاحات و کلمات کلیدی این زبان آشنا شوید. معمولا در زبان های برنامه نویسی اصطلاحاتی وجود دارد که باعث فهم آسان تر استفاده می شود. شما باید این کلیدهای طلایی را یاد بگیرید. کلماتی نظیر static, Boolean, Floating Point و Integers نمونه هایی از این اصول هستند.

اصول کلیدی زبان برنامه نوسی جاوا

عملیات کستینگ

یکی از مباحث مهمی که از پیش نیازهای برنامه نویسی اندروید می باشد، عمل casting است. این عمل در واقع به فرآیند تغییر نوع داده ها گفته می شود. این اتفاق در برنامه نویسی ها ممکن است بارها رخ دهد که برنامه نویس نیاز دارد تا ماهیت یک داده را تغییر دهد. بنابراین یادگیری این عملیات بسیار ضروری و مهم می باشد. Casting Compatible, Casting Incompatible, Access Modifiers از مهم ترین مفاهیمی هستند که در این رابطه باید درباره آن ها دانش کسب کنید.

یادگیری عملیات اصولی

برای یادگیری برنامه نویسی اندروید لازم است که با انواع عملگرها در برنامه نویسی آشنا شوید و انواع آرایه ها را بشناسید. آرایه های یک بعدی و چند بعدی، عملگرهای محاسباتی، رابطه ای و عملگرهای انتسابی از مهم ترین بخش ها این آموزش می باشند. همچنین عباراتی در این میان وجود دارند که یادگیری آن ها حیاتی است. شامل دو نوع عبارت شرطی و تکراری می باشد. عباراتی نظیر If, If-else, Switch, While, do-while, For از مهم ترین بخش های آموزش می باشند.

موارد نام برده شده از مهم ترین اصولی هستند که شما برای ورود به حوزه برنامه نویسی اندروید لازم به یادگیری آن ها دارید.

یادگیری عملیات اصولی برنامه نویسی اندروید

نتیجه گیری

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید شما به یکباره نمی توانید برنامه نویس حرفه ای در زمینه اندروید شوید. پیش نیازهایی در این حوزه وجود دارد که شما باید دانش لازم در آن ها را به دست آورید. سایت سورس آباد در این مقاله تلاش کرد تا عمده ترین مفاهیمی که شما نیاز دارید یاد بگیرید را مطرح کرده و بررسی نماید. همچنین می توانید از دیگر مقاله های مرتبط در زمینه پیش نیازهای برنامه نویسی اندروید نیز مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *