آموزش ایمپورت کردن پروژه در اندروید استودیو

۲۶ تیر ۱۳۹۸ سورس آباد
آموزش دانلود نرم افزار اندروید استودیو Android Studio

به نام خدا. برای ما به عنوان برنامه نویس و توسعه دهنده اندروید، استفاده از سورس‌ها و پروژه‌هایی که سایر افراد نوشته و منتشر کرده‌اند اجتناب ناپذیر است. یا ممکن است پروژه‌ی اندرویدی که خودمان مدت‌ها قبل نوشتیم را باید مجدد ویرایش کرده و نسخه جدید اپلیکیشن را به کاربران عرضه کنیم. برای استفاده مجدد از یک سورس در محیط اندروید استودیو ابتدا باید پروژه را ایمپورت (وارد) کنیم.
اندروید استودیو را اجرا می‌کنم:

آموزش ایمپورت import کردن پروژه در اندروید استودیو

ایمپورت import کردن پروژه‌ی اندروید استودیو

قصد دارم یک پروژه که قبلا در محیط اندروید استودیو ساخته شده را ایمپورت کنم. برای اینکار از سورس پروژه مبحث SharedPreferences که حدودا یک سال قبل از تهیه این مبحث آموزشی ساخته شده استفاده می‌کنم.
روی Open an existing Android Studio project کلیک کرده و فولدر Preference را انتخاب می‌کنم:

آموزش ایمپورت import کردن پروژه در اندروید استودیو

مشاهده می‌کنید آیکون اندروید استودیو در کنار نام فولدر مربوط به پروژه نمایش داده می‌شود یعنی ساختار این پروژه مربوط به اندروید استودیو است. در حالی که آیکون پروژه ExpandableListView یک فولدر معمولی ست.
با انتخاب پروژه و تایید آن، محیط اندروید استودیو باز می‌شود و پروژه در حال بیلد شدن است. در قسمت Build جزئیات مربوط به بیلد شدن پروژه لیست می‌شود.

آموزش ایمپورت import کردن پروژه در اندروید استودیو

در اولین مرحله اندروید استودیو در حال دانلود gradle-3.3-all.zip است که حجمی حدود ۸۰ مگابایت دارد. در صورتی که گریدل قبلا روی اندروید استودیوی من نصب شده و چندین پروژه ساخته‌ام. علت در قدیمی بودن سورس پروژه است. از زمانی که این پروژه ساخته شده حدودا یک سال می‌گذرد و در طی این مدت چند نسخه جدیدتر از گریدل معرفی و در حال حاضر آخرین نسخه از آن روی سیستم من نصب شده.

سورس آباد

مدیر وبسایت سورس آباد، علاقه‌مند به دنیای وب، اندروید و بازاریابی اینترنتی که دوست دارم تجربیاتم رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :
    © تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به سورس آباد می باشد.