الگوریتم های گوگل

۶ دی ۱۳۹۸ سورس آباد
الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل یکی از داغ ترین مباحث موجود در بهینه سازی سایت ها بوده و امروزه در مرکز توجه بسیاری از کارآفرینانی که قصد بالا آوردن سایت های خود را دارند قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین و جدیدترین الگوریتم های گوگل آشنا کنیم. سورس آباد با ارائه بهترین و کامل ترین مقاله های تخصصی در این زمینه به وب مسترها کمک می کند تا با آخرین بروزرسانی های گوگل آشنا شده و از جدیدترین متدها برای رفع ایرادات سایت خود استفاده نمایند.

الگوریتم های گوگل

اگر بخواهیم توضیح دقیقی از الگوریتم های این شرکت ارائه دهیم باید بگوییم این الگوریتم ها به موتور جستجوگر گوگل کمک می کند تا نتایج جستجو را مطلوب تر و دقیق تر نماید. یعنی زمانی که شما عبارت یا کلمه ای را جستجو می کنید این موتورهای جستجو تمام سایت های موجود به این زبان را مرور کرده و فقط سایت هایی که محتویاتی مرتبط با کلمه جستجوشده شما داشته و همچنین اعتبار بالایی برای گوگل دارند را به شما نمایش می دهد. بنابراین وبمسترها همواره به دنبال بهینه سازی سایت های خود بر اساس آخرین الگوریتم گوگل هستند.

موتور جستجو گوگل چگونه تصمیم گیری می کند؟

این موتور جستجو از الگوریتم های پیچیده ای تبعیت می کند و بر اساس آن ها نتایج را در اختیار کاربر قرار می دهد. این الگوریتم ها دائما در حال تغییر و بهتر شدن هستند. اگرچه معیار دقیقی برای تعیین نحوه عملکرد این الگوها وجود ندارد اما علائمی وجود دارد که نشان دهنده تاثیراتی است که برخی فعالیت ها بر نتیجه گوگل می گذارند. این تغییرات و استفاده از برخی کلمات خاص باعث می شود تا گوگل بر اساس آن ها تصمیم گرفته و نتایج مورد نظر شما را در اختیارتان قرار دهد.

جستجوی گوگل

درواقع گوگل معیارهایی برای خود در نظر می گیرد و سایت ها را بر اساس رعایت کردن آن معیارها و اعتباری که دارند در صفحات نخست قرار می دهد. از مهم ترین این معیارها می توان به استفاده مناسب و به اندازه از کلمات کلیدی، برچسب های درست و توضیحات متا اشاره کرد. همچنین مقدار پیوندهای مناسب و مرتبطی که در صفحه مشاهده می شود برای گوگل از اهمیت بالایی قائل است و باعث می شود تا این موتور شما را برای نمایش در صفحات نخست انتخاب نماید. درواقع وجود این نشانه ها به گوگل در تصمیم گیری هایش کمک می کند.

گوگل چگونه سایت ها را رتبه بندی می کند؟

گوگل ابتدا سایت ها را خوانده و سپس بر اساس معیارهایی که دارد به صفات موردپسندی که در سایت موجود باشد یک عدد اختصاص می دهد. پس از اتمام خوانش سایت، این اعداد به یکدیگر اضافه شده و در نهایت عددی را در اختیار موتور جستجوگر قرار می دهد. هرچه این میزان بیشتر باشد امکان اینکه سایت شما در رتبه بالاتری قرار بگیرد بیشتر است.

رتبه بندی سایت ها

این محاسبات پیشرفته که توسط پلتفرم های گوگل انجام می شود با سرعت بسیار زیادی صورت می گیرد. البته باید بدانید که این رتبه بندی ها ثابت نبوده و دارای نوسانات زیادی هستند. زیرا الگوریتم های گوگل هموار در حال تغییر بوده و معیارهای این موتور جستجو ثابت نخواهند بود. بنابراین اگر شما یک وبمستر هستید باید برای اینکه در صدر جستجوها باشید همواره به نکات سئو و بهینه بودن سایت خود توجه داشته و جدیدترین الگوهای گوگل را در سایت خود پیاده سازی نمائید.

انواع الگوریتم های ارائه شده توسط گوگل


درطول مدت زمانی که این موتور جستجو در حال فعالیت و ارائه خدمات به وبمسترها بوده، تغییرات زیادی را تجربه کرده است. گوگل تلاش داشته تا همواره بهترین و جدیدترین الگوها را برای بهینه سازی سایت ها و بهتر شدن نتیجه جستجوها عرضه نماید. این شرکت در هر بازه زمانی مجموعه ای از این الگوها را دسته بندی کرده و در قالب الگوریتم های مختلف به بازار معرفی کرده است. در ادامه برخی از بهترین نمونه های این الگوریتم ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

الگوریتم پاندا


این مجموعه در گذشته به عنوان یک فیلتر برای ارزیابی سایت ها کاربرد داشته اما بعدها و با بهتر شدن این الگوها از آن به عنوان یک الگوریتم رسمی گوگل پرده برداری شد. پس از این اتفاق سخت گیری های الگوریتم پاندا افزایش یافت و باعث بهبودی سریعتر سایت ها شد. در این الگوریتم محتوای متنی برای گوگل در اولویت قرار دارد. متن هایی که محتوای خاصی نداشته و تنها شامل کلمات کلیدی هستند برای گوگل ضعیف محسوب می شوند. برای هماهنگی با این الگوریتم باید متن های خود را غنی نموده و یا از تصاویر اوجینال برای مطالب خود استفاده نمائید.

الگوریتم پاندا


الگوریتم پنگوئن

این الگوریتم سایت هایی را که پیوندهای خود را دستکاری می کنند پایین می آورد. این الگوریتم از اواخر سال ۲۰۱۶ به قسمت مهمی از الگوریتم اصلی گوگل تبدیل شده است. در این نوع الگوریتم سعی کنید تا از بک لینک ها برای بهینه سازی پیوندهای خود بهره ببرید. برای بهینه سازی سایت خود در این الگوریتم حتما روش های بهبود پیوندسازی را بررسی نمائید. اگر در گوگل جستجو نمائید می توانید سایت هایی را بیابید که پیوندهای شما را از این جهت کنترل می کنند. اگر پیوند شما دارای امتیازی بالاتر از ۵۰ درصد باشد از نظر الگوریتم پنگوئن مناسب است.

الگوریتم پاندا

الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر به جستجوهای منطقه ای شهرت دارد. یعنی ابتدا کلمات جستجوشده را بررسی می کند. در صورتی که نتیجه جستجوی شما به یک محل خاص اشاره داشته باشد ابتدا سایت هایی که به آن منطقه نزدیک بوده یا وابستگی دارند را به شما نشان می دهد. این موضوع برای وبمسترهایی که می خواهند کسب و کار محلی خود را از طریق اینترنت گسترش دهند بسیار کمک خواهد کرد. در این صورت اگر کسی این حرفه یا شغل را به صورت محلی جستجو کند حتما شما به عنوان یک نتیجه مطلوب مورد نظر قرار خواهید گرفت.

الگوریتم کبوتر

همچنان الگوریتم های دیگری نیز از این شرکت ارائه شده که توانسته اند به بهتر شدن نتایج جستجوهای اینترنتی کمک بسیاری کنند. مرغ مگس خوار، گورخر، رنک برین، کافئین و… از دیگر الگوریتم هایی هستند که بسیاری از وبمسترها همواره به دنبال رعایت کردن الگوهای آن ها هستند.

نتیجه گیری

در این مقاله از سایت سورس آباد تلاش کردیم تا نحوه عملکرد موتورجستجوی گوگل را به اختصار توضیح داده و بهترین نمونه های الگوریتم گوگل را معرفی نماییم. شما طی این مقاله با نحوه رتبه بندی سایت ها توسط گوگل آشنا شده و می توانید از این معیارها برای بهبود سایت خود استفاده نمائید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این الگوریتم ها و نحوه دقیق کارکرد آن ها و چگونگی بهینه سازی سایت ها بر اساس این معیارها می توانید به سایر مقاله های سورس آباد مراجعه نمایید.

سورس آباد

مدیر وبسایت سورس آباد، علاقه‌مند به دنیای وب، اندروید و بازاریابی اینترنتی که دوست دارم تجربیاتم رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :
    © تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به سورس آباد می باشد.