۵ گام موثر در برنامه نویسی اندروید

در این مقاله از سایت سورس آباد ما قصد داریم شما را با برنامه نویسی اندروید بیشتر آشنا کنیم، همچنین شما در این مقاله آموزشی می توانید با ۵ گام اصلی و یا مهم برنامه نویسی در اندروید آشنایی بیشتری پیدا کنید. اگر قصد دارید برنامه نویسی اندروید را شروع کنید می توانید با مطالعه دقیق این مقاله آموزشی اطلاعات کافی درباره آن بدست آورید. سایت سورس آباد شما علاقه مندان به برنامه نویسی را دعوت به این آموزش می کند تا با ۵ گام اصلی و موثر در برنامه نویسی اندروید آشنایی لازم را بدست آورید.

مرحله اول یادگیری مفاهیم

نکته مهم در روند یادگیری این رشته این است که از یک دوره خوب برای یادگیری استفاده کرده و بدانید از کجا باید شروع کنید. در این میان استفاده از دوره های آموزشی اینترنتی یکی از بهترین گزینه ها برای شما می باشد. در سایت سورس آباد مطالب و دوره های مختلفی وجود دارند که شما می توانید از آن ها برای آموزش استفاده کنید. به طور کلی این دوره های آموزشی باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشند تا بتوانند روند یادگیری شما را سرعت بخشیده و در نهایت راهنمای کاملی برای شما به حساب آید. در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم.

مرحله اول؛ یادگیری مفاهیم اولیه زبان java

نخستین مرحله در یادگیری برنامه نویسی اندروید، یادگیری نکات ضروری و پایه ای زبان جاوا می باشد. در این گام شما خواهید آموخت که چگونه از متداول ترین API های این زبان استفاده نمایید. همچنین وراثت، بسته ها، کلاس ها و رابط ها از دیگر مفاهیم بنیادی جاوا است که یادگیری آن ها باعث می شود به راحتی این روند آموزشی را طی کنید.

مرحله دوم یادگیری اصول اولیه

جاوا یک زبان شیء گرا است که با آموختن مفاهیم و اصول بنیادی آن می توانید از دیگر مفاهیم برنامه نویسی نیز سر در بیاورید. استفاده از نرم افزار Android Studio و کیت توسعه نرم افزاری اندروید نیز از دیگر ضروریات در این زمینه می باشد. توجه داشته باشید بسیاری از این آموزش ها در سایر مقاله های سایت وجود دارد که می توانید آن را مطالعه نمایید.

مرحله دوم؛ یادگیری اصول اولیه برنامه نویسی اندروید

دومین قدم در یادگیری برنامه نویسی اندروید این است که شما نحوه کار با نرم افزار Android Studio را به طور کامل یاد گرفته و سعی کنید اپلیکیشن های اندرویدی بسیار ساده ای با آن بسازید. سپس به آرامی طراحی متریال را یاد خواهید گرفت و بر این اساس معماری اساسی اندروید را می آموزید. در این دوره با روش های رفع باگ آشنا می شوید که در این زمینه بسیار حیاتی است. آشنایی با آزمون رابط کاربری، Google Play و Firebase از دیگر مراحلی است که در این بخش خواهید آموخت. یادگیری تمام این موارد نام برده شده از ملزومات یادگیری برنامه نویسی اندروید می باشد.

مرحله سوم پیشرفت کنید

مرحله سوم؛ پیشرفت کنید

این مرحله از طولانی ترین مراحل برنامه نویسی اندروید است. چرا که به پشتکار و تمرین بسیاری نیاز است. شما باید با نرم افزارهای ساخت اپلیکیشن به خوبی کار کنید. می توانید در برنامه های شبیه سازی همچون Genymotion به تمرین بپردازید و توانایی ها خود را ارتقا دهید. در این مرحله باید با مدل های متنوع اندروید آشنا شوید و با نرم افزار Android SDK به راحتی کار کنید. شما باید یاد بگیرید که چگونه در هنگام راه اندازی اپلیکیشن خود، بهترین عملکرد را داشته باشید.

یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا

پس از یادگیری کامل برنامه نویسی اندروید، شما به یک رزومه بسیار قوی نیاز دارید تا بتوانید این کار را به صورت جدی شروع کنید. این مرحله بهترین موقعیت است تا بتوانید یک رزومه خوب برای خود بسازید. می توانید چند اپ آزمایشی در زمینه های مختلف همچون ذخیره ساز یادداشت ها و یک ماشین حساب ساده بسازید. مقاله های مفیدی در این زمینه در این سایت وجود دارد که می توانید از آن ها برای آموزش بهتر استفاده نمایید.

مرحله چهارم؛ کسب در آمد از اپلیکیشن اندروید

این مرحله بخش جذاب ماجراست و شما باید به عنوان یک برنامه نویس، شم اقتصادی خوبی داشته باشید و بدانید که چگونه می توان یک اپ ساده را به منبعی برای درآمد تبدیل کنید. باید توجه داشته باشید که تبلیغات شما باید به گونه ای باشد که کاربر به هیچ عنوان احساس مزاحمت نکند و دیدن تبلیغ برایش خسته کننده نباشد. در این زمینه باید درمورد نمایش تبلیغات و نظارت بر این تبلیغات را به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید از برنامه خود به خوبی کسب درآمد کنید.

مرحله چهارم کسب در آمد از برنامه اندروید

مرحله پنجم؛ از خود یک آزمون واقعی بگیرید

این گام، آخرین مرحله از یادگیری است و طی آن یاد می گیرید که چگونه از صفر تا صد یک پروژه را به انجام برسانید و به در آمد برسید. در این قدم باید مراحل مختلفی را در طراحی یک اپلیکیشن طی نمایید. طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX)، ذخیره کردن اطلاعات، یکپارچه کردن سیستم، آزمون نهایی اپ و برطرف کردن خطاهای ان از جمله این مراحل می باشد. تمام مراحل باقی مانده یک برنامه نویسی اندروید را در واقع طی انجام پروژه ای واقعی یاد خواهید گرفت.

نتیجه گیری

شما با طی کردن مراحلی که در بالا شرح دادیم می توانید کار برنامه نویسی اندروید را آغاز کرده و به سطح متوسطی برسانید. اینکه بخواهید در این حوزه حرفه ای شوید به میزان پروژه هایی که انجام می دهید بستگی دارد. هرچه خود را با ساخت اپلیکیشن های بیشتری بیازمایید بیشتر یاد خواهید گرفت و حرفه ای می شوید. سعی کنید برای یادگیری برنامه نویسی اندروید از هر منبع معتبری که می شناسید استفاده کنید و بیاموزید. در سایت سورس آباد نیز مقاله هایی نوشته شده اند که می توانید با خواندن آن ها بر دانش برنامه نویسی خود بیفزایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *