تغییر دادن آیکون اپلیکیشن در اندروید

بصورت پیشفرض زمانی که نرم افزار اندروید استودیو نصب می کنید. و پروژه خودتون ایجاد می کنید، خواهید دید که آیکون پیشفرض نرم افزار اندروید استودیو روی اپلیکیشن شما می باشد. شاید قصد داشته باشید آیکون اپلیکیشنتون تغییر بدید به عنوان مثال از آیکون دلخواه خودتون در برنامه استفاده کنید. در این آموزش بهتون نحوه تغییر تغییر دادن آیکون اپلیکیشن در اندروید یاد می دهیم.

خب از آنجا که نرم افزار Android Studio یک نرم افزار حرفه ای و کامل می باشد، شما می‌توانید به دلخواه خودتان آیکون پیشفرض اپلیکیشنتون در نرم افزار تغییر دهید و بابت اینکار نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نخواهید داشت.

تغییر دادن آیکون اپلیکیشن در اندروید

در نتیجه مطمئن باشید که در هر صورت تغییر آیکون پیشفرض اپلیکیشنتون در نرم افزار اندروید استودیو هیچگونه مشکل قانونی برای شما پیش نخواهد آمد. 😀 پس بریم سراغ تغییر تم اپلیکیشنتون در نرم افزار Android Studio آن‌هم بدون پلاگین و تنها با استفاده از یک راه ساده!

بخش Project نرم افزار اندروید استودیو

یکی از بخش هایی که می‌توانید در نرم افزار استفاده کنید، بخش Project هست. شما می‌توانید با استفاده از این قسمت نحوه نمایش فایل های پروژه مشخص کنید. که بصورت پیشفرض روی Android می باشد. (البته بعضی از موقع ها روی Project می باشد که اگر بود روی آن کلیک کنید و به Android تغییر بدید).

بخش Project در نرم افزار Android Studio
بخش Project در نرم افزار Android Studio

تغییر آیکون اپلیکیشن در نرم افزار Android Studio

برای تغییر آیکون برنامه، باید از بخش بالا استفاده کنید. برای اینکار از تب Project روی Android قرار بدید و پوشه به app > زیر پوشه res > زیر پوشه آن mipmap > پوشه ic_launcher در برنامه بروید تا بتوانید آیکون اپلیکیشن را تغییر دهید.

پوشه ic_launcher (پوشه آیکون اپلیکیشن)
پوشه ic_launcher (پوشه آیکون اپلیکیشن)

آیکون اپلیکیشن تون باید در پوشه ic_launcher قرار بدید. دقت داشته باشید اسم تصویر باید ic_launcher و با فرمت png باشد. بخاطر اینکه در فایل Androidmanifest.xml (شناسنامه برنامه) و در خط زیر بصورت پیشفرض تعریف شده و برای اینکه به دلخواه خودتون تغییر بدید به پوشه manifest و فایل Androidmanifest.xml باز کنید. و در تگ application همونطور که مشاهده می کنید تعریف شده آیکون برنامه باید در پوشه mipmap و پوشه ic_launcher قرار بگیرد.

android:icon="@mipmap/ic_launcher"

نکته: آیکون اپلیکیشن اگر در پوشه ic_launcher هم نباشید مشکلی ندارد. حالا پروژه خود اجرا کنید و مشاهده می کنید که آیکون اپلیکیشنتون تغییر کرده است.

به همین سادگی! موفق باشید. 😀

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *