تغییر تم نرم افزار اندروید استودیو

۲۲ مهر ۱۳۹۸ سورس آباد
تغییر تم نرم افزار اندروید استودیو

بصورت پیشفرض زمانی که نرم افزار اندروید استودیو نصب می کنید. خواهید دید که تم IntelliJ (تم روشن) فعال می باشد. شاید قصد داشته باشید تم نرم افزار اندروید استودیو تغییر بدید به عنوان مثال از تم تاریک برنامه استفاده کنید.

خب از آنجا که نرم افزار Android Studio یک نرم افزار حرفه ای و کامل می باشد، شما می‌توانید به دلخواه خودتان تم پیشفرض این نرم افزار تغییر دهید و بابت اینکار نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نخواهید داشت.

تغییر تم نرم افزار Android Studio

در نتیجه مطمئن باشید که در هر صورت تغییر تم پیشفرض نرم افزار اندروید استودیو هیچگونه مشکل قانونی برای شما پیش نخواهد آمد. 😀 پس بریم سراغ تغییر تم نرم افزار Android Studio آن‌هم بدون پلاگین و تنها با استفاده از بخش تنظیمات نرم افزار!

بخش Appearance

یکی از بخش هایی که می‌توانید در تنظیمات نرم افزار استفاده کنید، بخش Appearance هست. شما می‌توانید تم پیشفرض Android Studio خود را به تم مورد نظر خود که دوست دارید تغییر دهید. (البته سه گزینه بیشتر وجود ندارد که در پایین به همه آن ها اشاره کردیم و اینکه هر گزینه چه رنگی می باشد).

تغییر تم پیشفرض در نرم افزار Android Studio

برای تغییر تم پیشفرض برنامه، باید از بخش بالا استفاده کنید. برای اینکار از منو File > زیر منو فایل Settings > بخش Appearance & Behavior > تب Appearance > گزینه theme در برنامه شوید تا بتوانید تم نرم افزار را تغییر دهید.

تغییر تم اندروید استودیو
بخش تغییر تم نرم افزار اندروید استودیو

نکته: در بخش Theme سه گزینه وجود دارد:

۱: Darcula (تم تاریک)
۲: High contrast (تم ویندوز)
۳: IntelliJ (تم روشن)

سپس از قسمت Theme تم مورد نظر خود انتخاب و روی گزینه OK کلیک کنید تا تم نرم افزار Android Studio شما تغییر پیدا کند.

به همین سادگی! موفق باشید. 😀

سورس آباد

مدیر وبسایت سورس آباد، علاقه‌مند به دنیای وب، اندروید و بازاریابی اینترنتی که دوست دارم تجربیاتم رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

نظرات کاربران

    متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

    لینک کوتاه :
    © تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به سورس آباد می باشد.